/Files/images/med/86367ae426addfc9aca0fdc2f413e9f1.jpg

Режим харчування дитини вдома

/Files/images/med/443в.gif

Меню домашнього харчування має бути збалансованим та містити достатню кількістю білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, що сповна забезпечують енергетичні витрати дитячого організму.
Подбайте про те, щоб посуд, з якого їсть дитина, завжди був чисто вимитим, їжа свіжою, щойно приготованою.
Якщо дитина харчується у дитячому садку, відкоригуйте режим харчування вдома, урахувавши поживну цінність їжі, що подається у дошкільному закладі, та години прийому їжі.

Привчайте дитину:

перед прийомом їжі обов’язково мити руки з милом, витирати їх індивідуальним рушником;
самостійно сідати на стілець та підсовувати його до столу;
під час прийому їжі охайно вживати тверду їжу;
відламувати хліб маленькими шматочками, заїдати його рідкою їжею (суп, борщ тощо); самостійно їсти ложкою з тарілки, пити з чашки;
не обливатись;після прийому їжі користуватися серветкою, вставати зі стільця.
Навчайте малюка підтримувати чистоту навколо себе, бути охайним,пояснюйте йому, що і як треба робити.

/Files/images/med/7255%20(1).gif

/Files/images/med/23-17-1000x1000.png

/Files/images/med/23-19-1000x1000.png

/Files/images/med/7255%20(1).gif

Раціональне харчування - важливий засіб формування здоров'я дитини.

/Files/images/med/sova.gif

Для дитячого організму, що розвивається, надзвичайно важливим є раціональне та збалансоване харчування, яке залежить від віку, статі, характеру діяльності, фізичного навантаження.

Воно не лише забезпечує життєдіяльність і розвиток усіх клітин, тканин, органів, а й підвищує захисні функції організму, його життєвий тонус та працездатність. Саме тому поряд із раціональним розпорядком дня і оптимальним руховим режимом правильне харчування треба віднести до важливих чинників здоров'я людини.

Основу життєдіяльності дитячого організму складає неперервний обмін речовин із середовищем. При цьому треба враховувати те, що у молодому організмі обмін речовин відбувається інтенсивніше. Це пояснюється вищою рухливістю та більшою втратою тепла тілом порівняно із дорослим, що зумовлює підвищену потребу організму в харчових сполуках. Повне задоволення енергетичних потреб дитячого організму забезпечується збалансованим харчуванням, при якому калорійність їжі повністю відповідає витратам енергії. Якщо калорійність їжі перевищує ці витрати, то в організмі посилюється накопичення поживних речовин і, перш за все, жиру, що призводить до надмірної ваги. Поряд з цим характерною особливістю органів травлення дітей дошкільного віку є знижена ферментна активність, підвищене вбирання стінок кишківника. Навіть незначні відхилення у харчуванні дітей сприяють виникненню функціональних розладів, нерідко болісного стану органів травлення, що негативно впливає на обмін речовин. Норми фізіологічної потреби дітей в енергії харчових сполучень становлять: для дітей 4-6 років - 1,970 ккал, 6-7 років - 2,300 ккал.

Основу їжі складають біологічні речовини: білки, жири, вуглеводи. Для дітей старшого
дошкільного віку характерне таке співвідношення: 1:1:4.

Білки відіграють особливу роль в обміні речовин. Вони є головним "будівельним" матеріалом клітин та входять до складу багатьох гормонів. Білкова недостатність призводить до затримки росту, виснаження м'язової системи, малокрів'я, авітамінозу. Найвища біологічна цінність білків у м'ясі, рибі, яйцях, молоці. Добова потреба у білках на 1 кг маси складає 2,5-3 г. При збільшенні фізичних навантажень фізіологічна потреба в білках зростає.

Жири - важливий складник клітинних структур організму. Вони беруть участь у важливих процесах життєдіяльності, регулюють ріст і розвиток, забезпечують нормальний стан імунітету, з ними потрапляють в організм вітаміни А, Д, Е, К. Жирові відкладення виконують також захисну, теплозбережувальну роль та фіксують положення деяких внутрішніх органів. Окрім того, жири - це багатий постачальник енергії: розщеплення 1 г жиру дає 9,3 ккал. У харчуванні дітей важливими є жири рослинного і тваринного походження, молочні та яєчні.

Вуглеводи - основний постачальник енергії в організмі, які є пластичним матеріалом побудови клітини, сприяють ефективному використанню білків, жирів та беруть участь в обміні речовин. Основними постачальниками вуглеводів є продукти рослинного походження: хліб, крупи, макаронні вироби, картопля.

Вітаміни - невід'ємна частина дитячого раціону харчування, без якої неможливе нормальне функціонування організму. Вони входять до складу багатьох ферментів, впливають на ріст, розвиток, оновлення клітин, тканин організму. Вітаміни містяться майже у всіх продуктах харчування, але найбільше їх знаходиться в овочах і фруктах. Якщо в їжі не вистачає вітамінів, то настає занепад сил, погіршується апетит, пригнічується настрій, знижується опірність організму до інфекційних хвороб.

Для організації харчування дітей важливо не лише задовольняти енергетичні потреби дитячого організму, а й враховувати вимоги до харчового раціону всіх зазначених вище компонентів щодо необхідного співвідношення і обсягу. Треба складати раціональний режим харчування так, щоб він відповідав добовим ритмам відпочинку і праці.

/Files/images/med/rteret.jpg

/Files/images/med/7254.gif

Кiлькiсть переглядiв: 284

Коментарi